W Epoce Edo, higaki kaisen (statki handlowe) były wykorzystywane do transportowania towarów do Edo (obecnie Tokio), centrum politycznej siły w Japonii. Tam Fudasashi (handlowcy) czekali na wyładunek różnego rodzaju dóbr z Osaki, centrum kupieckiego Japonii. Każda udana dostawa do Edo będzie bardzo hojnie opłacona. Kto z was zyska najwięcej na tej niestrudzonej pracy?


Kupcy z Osaki to świetna ekonomiczna gra, w której gracze wcielają się w rolę japońskich kupców, decydujących się na trudną i ryzykowną drogę z Osaki do Edo, by tam wzbogacić się, sprzedając swój cenny towar. Będziecie zbierać potrzebne monety, kupować dobra lub rezerwować je na przyszłość. Każda wasza decyzja wpływa jednak na sytuację na planszy.

W Kupcach z Osaki dobre planowanie swoich ruchów i przewidzenie przeciwnika jest elementem kluczowym. Każdy zakupione dobro przybliża statki z nimi do Edo, gdzie nastąpi wypłata zysków. Niestety może to oznaczać, że inne statki utkną w tym czasie na wodach Czarnego Przypływu, z którym nikt nie jest w stanie wygrać.

Dobra strategia to nie wszystko. Roztropny Kupiec z Osaki dba również o zabezpieczenie swoich cennych dóbr. Czasami warto poczekać, zebrać ich więcej lecz zabezpieczyć się przed ich stratą. Wszytstkie karty dają cenne punkty.

Przechytrz swoich przeciwników, wybieraj dobra, by punktować często lub dużo, a okażesz się najlepszym z Kupców z Osaki
 

RECENZJE:

Big Bad Dice 

Polter 

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

2008 - Jota - Najlepsza Gra Karciana - Nominacja