Antarktyda. To tutaj uderzył jeden z wielu meteorów. Drobne formy pozaziemskiego życia przybyły razem z nim. Amerykański rząd stworzył tajną placówkę, której celem zostało zbadanie niebywałego odkrycia. Coś jednak nie poszło tak, jak powinno... Nagłe załamanie pogody, spadek temperatury i potężny wiatr uszkodziły systemy podtrzymywania życia na stacji. Bez kontroli, mikroby wydostały się i zaczęły walczyć między sobą. Ludzie zamarzają, a ostatni żywy postanawia zniszczyć stację, by nie dopuścić do wydostania się nieznanych mikrobów do ziemskiego środowiska. Zostały 4 minuty...

Chromosome to asymetryczna, taktyczna gra planszowa. Jako obce mikroby nieświadome bliskiego zniszczenia stacji, staracie się przetrwać walkę z innymi i rozprzestrzenić się na zewnątrz laboratorium. Będziecie się rozmnażać, walczyć, tworzyć radioaktywne obszary i przede wszystkim – mutować. Przyłączając nowe geny do swojego chromosomu, staniecie się jeszcze silniejsi, bardziej efektywni i wytrzymali.

Szybka, dynamiczna rozgrywka oraz duża głębia taktyczna, przy zachowaniu prostych i intuicyjnych zasad, to najważniejsze cechy naszej najnowszej premiery. Lubicie pogłówkować nad planszą? Uwielbiacie bezpośrednią walkę i tony negatywnej interakcji? Oczekujecie dużej regrywalności w postaci zróżnicowanych i zbalansowanych stron konfliktu? Chromosome to idealna gra dla Was!  


 

 

Recencje:

POLTERGEIST

Games Fanatics

Big Bad Dice

Geek Factor

Bułka i Masełko