MARTWA ZIMA

 

Apokalipsa zombie drastycznie odmieniła znany nam świat. Miliardy zainfekowanych zasiliło armię nieumarłych. Nieliczni ocalali utworzyli ukryte obozy, zwane koloniami, by tam szukać spokoju i bezpieczeństwa. Ale czy w świecie opanowanym przez żywe trupy, w środku najmroźniejszej zimy stulecia jest miejsce na ład i porządek?

 

Martwa Zima to gra planszowa, w której gracze poprowadzą grupkę ocalałych, starających się przetrwać to piekło. Aby osiągnąć ostateczne zwycięstwo, zmuszeni będą dbać nie tylko o dobro kolonii, ale także o swoje własne interesy. Te nie zawsze idą ze sobą w parze. Doskonała mechanika, jakość wydania i - przede wszystkim - unikalna atmosfera narastającej psychozy, dostarczą śmiałkom niepowtarzalnych wrażeń.

 

                              

ROZDROŻA

 

Martwa Zima to gra dziesiątek decyzji i moralnych rozdroży. Niejednokrotnie postawicie na szali dobro kolonii, swoje własne, życie i śmierć, prawdę i fałsz. Zanim zostawicie kogoś na pewną śmierć, zanim zdradzicie, pomożecie nieznajomemu czy rzucicie się z odsieczą uwięzionym przyjaciołom, pomyślcie czym taki wybór może się skończyć i jak odbiorą go pozostali...

                              

RÓŻNORODNOŚĆ

 

Martwa Zima to ogromna grywalność. To między innymi kilkanaście scenariuszy o różnym poziomie trudności, kilkadziesiąt odmiennych celów , zarówno grupowych, jak i indywidualnych. To dziesiątki zaskakujących i pomysłowych wydarzeń, mnóstwo zagrożeń, którym przyjdzie wam stawić czoła. Dzięki nim, gra każdorazowo dostarczy wam odmiennych wrażeń przy niezmiennie wysokim poziomie emocji!

                              

 

ATMOSFERA

 

Martwa Zima przesiąknięta jest klimatem narastającej psychozy, wzajemnych oskarżeń i beznadziei. Wymaga ciągłej obserwacji pozostałych, wietrzenia spisków, zdrad i pilnowania swoich interesów, przy jednoczesnym dbaniu o przetrwanie kolonii. Napięta atmosfera, dojmujący mróz, oraz drepczące wokół zombie na pewno nie ułatwią zadania. .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DALSZY CIĄG

Długa Noc to samodzielny dodatek do Martwej Zimy, może być wykorzystana jako samodzielna gra jak również łączona z oryginalną Martwą Zimą. W grze znajdziecie nowe postaci, nowe lokalizacje, nowe rozdroża. W tym opcjonalne moduły bandytów, firmy farmaceutycznej Raxxon oraz usprawnień dla kolonii. Długa Noc jest świetnym rozszerzeniem, dla osób szukających kolejnych trudnych wyborów i masy wciągającej rozgrywki.

 

Recenzje:

 

http://planszowki.blogspot.com/2015/06/martwa-zima-recenzja.html

http://www.rebel.pl/repository/files/rebel-times/Rebel-Times-93.pdf

http://przystanekplanszowka.pl/2016/10/martwa-zima-gra-rozdrozy.html

http://planszowki.blogspot.com/2015/06/martwa-zima-recenzja.html

 

Długa Noc:

https://levelupstrefa.wordpress.com/2016/11/16/martwa-zima-dluga-noc-recenzja/

 

Gra wydawana na licencji © 2014 Plaid Hat Games    © 2015 Cube Factory of Ideas